top of page
Client 2

Cestovné poistenie pre psa

Na hory, k moru aj na cesty

Vyberte si najlepšie poistenie, ktoré ochráni vášho psíka. Podľa toho, kam cestujete, vám doporučím najvhodnejšie poistenie.

Dovolenka so psom v zahraničí
Ak cestujete do zahraničia, tak je vhodné uzatvoriť psíkovi cestovné poistenie v Union – kryje liečenie v zahraničí. Toto poistenie možno uzatvoriť tesne pred odchodom. Napríklad za poistenie dvojtýždňovej dovolenky v zahraničí zaplatíte okolo 20€ a budete poistení vy aj váš psík.

Dovolenka so psom na Slovensku
Na Slovensku funguje zdravotné poistenie psa, ktoré kryje liečebné náklady, ošetrenie a hospitalizáciu u veterinára. Takého poistenie stojí cca. 25€ ročnea je možné ho získať spolu s poistením bývania. Prípadne dopoistiť do existujúceho poistenia bývania. Ak sa chystáte dovolenkovať na Slovensku, tak najvhodnejšie je poistiť psíka v Generali – poskytujú krytie nielen úrazu ale aj ochorenia psa. Ak vám bude stačiť krytie len pre prípad úrazu, tak potom ako alternatíva prichádza do úvahy aj Allianz.
! Pozor – zdravotné poistenie treba riešiť vopred, pretože je tam 30 dňová čakacia doba, počas ktorej poistenie ešte neplatí. Výhodou je, že nie je žiadne obmedzenie pre vek a veľkosť psa. Tiež netreba vstupnú prehliadku.

Zodpovednosť za škodu
Táto téma je stále dosť podceňovaná a psíčkari si neuvedomujú, do akých problémov sa môžu dostať, ak ich psík niečo vyparatí. Ideálne je mať poistenie zodpovednosti, ktoré by vyriešilo väčšinu typických nehôd. Najčastejšie sa jedná o dopravné nehody, ktorý pes spôsobí svojim pohybom na ceste. Toto sa bohužiaľ deje často a končí to na súde. Poznám viac prípadov, kedy majiteľ psa musel zaplatiť tisíce eur za dopravnú nehodu. Poistenie zodpovednosti stojí cca 10€ ročne, takže rozhodne sa to oplatí a máte o starosť menej.

Poistenie - zdravotné: Client
bottom of page