top of page

Čo všetko sa dá poistiť?

Málo známe ale veľmi užitočné typy poistenia

Poistite svojho psíka

naOplátku za jeho vernosť a oddanosť.

Pes je najlepší priateľ človeka. Spolieha sa na našu priazeň a bezvýhradne nám dôveruje. Zažívame spolu krásne chvíle, jeho úprimnosť nás dobíja energiou a je nám odmenou i potešením.

Spoločné chvíle si môžeme užívať o kúsok viac, keď nemusíme myslieť na starosti - tie radi prenecháme inému. Je príjemné vedieť, že v prípade nečakaných komplikácií je tu niekto, kto nám pomôže a zmierni nepríjemnosti. V tomto prípade máme na mysli nečakané finančné výdavky spojené s našim štvornohým miláčikom.

Sme psíčkari a stretávame veľa psíkov a ich majiteľov. Bohužiaľ, často sme svedkami situácie, keď v prípade ochorenia alebo úrazu psíka mu nie je poskytnutá veterinárna starostlivosť, lebo majiteľ sa obáva vysokých nákladov na ošetrenie. Majiteľ dúfa, že psík sa z toho "vylíže" sám. To nie vždy funguje a psík sa trápi. Ochorenie prepukne naplno a prerastie do nepríjemností. Potom už majiteľ beží k veterinárovi - niekedy je už neskoro, v každom prípade, liečba sa komplikuje a predražuje. Vysoké náklady na liečbu potom majitelia často riešia spotrebným úverom. Keby mali psíka poisteného vopred, neváhali by s ošetrením a psíkovi by tak bola poskytnutá primeraná opatera. naOplátku za jeho oddanosť, zaslúži si to.

Veterinárna starostlivosť niečo stojí. Spomínate si na nečakane vysoký účet od veterinára? Nehovoriac o prípadoch, kedy psík musel ostať hospitalizovaný. Mnohí majitelia musia riešiť úhradu takejto starostlivosti tak, že si na to zoberú spotrebný úver a potom veľa mesiacov splácajú. Nie je to práve príjemné riešenie, keď vám splátka úveru každý mesiac pripomína zdravotné komplikácie vášho psíka. Vieme o lepšom riešení - niečo ako zdravotné poistenie pre psíka.

 

Lieky vôbec nie sú lacné. V prípade, že sú nutné na liečbu neočakávaných komplikácií, vieme o spôsobe, ktorý vášmu psíkovi uhradí väčšinu nákladov na lieky.

 

Zodpovednosť za  spôsobenú škodu - naši psíkovia sú spravidla veľmi aktívne a bezstarostné bytosti. Svojou energiou a pohybom nás dobíjajú a môžeme s nimi veľmi aktívne relaxovať. Stávajú sa zábavné situácie, kedy aktívny psík niečo vyparatil. Bohužiaľ, niekedy sa stanú vážnejšie veci, kedy pes mimo našej kontroly spôsobí väčšiu škodu. Napríklad vybehne z dvora a spôsobí dopravnú nehodu, alebo nečakane niekoho napadne. Vtedy je zodpovednosť za vzniknutú škodu na nás ako na majiteľovi psa. Našťastie existuje ochrana, ktorá takúto škodu môže prevziať za nás plne alebo aspoň čiastočne.

 

Zrušenie cesty/letenky kvôli neočakávanému zhoršeniu zdravotného stavu psíka - vedeli ste, že existuje forma kompenzácie storno poplatkov pre prípad, že vám napríklad prepadne letenka alebo dovolenke kvôli tomu, že ste sa museli neodkladne postarať o svojho nečakane chorého psíka? Aj toto je možné poistiť.

Poľovnícke psy sú krásne a bystré bytosti. Mnohí poľovníci však čelia finančným komplikáciám v súvislosti so škodami spôsobenými psami pri poľovačke. Existuje riešenie, ktoré poľovníkom pomôže na toto zabudnúť a venovať sa naplno lovu.

Ochrana: Feature
bottom of page