top of page

Liečba šteniatka a poistenie

Ako ma Aisha inšpirovala založiť tento web.

Predstavte si situáciu. Prinesiete si domov 8-týždňové šteňa. Je to váš prvý pes v živote. Tešíte sa z neho rovnako ako vaše deti, pred ktorými predstierate, že ste ho kúpili len kvôli nim. Mimochodom, stál vás tisíc eur. Je čistokrvný, s rodokmeňom a všetkými dokladmi. V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch vzorne absolvujete všetky očkovania, lekárske prehliadky. Prihlásite sa na výcvik a poctivo dvakrát do týždňa absolvujete tréningy. Všetko je krásne, psík rastie a robí radosť.

Až raz prídete domov a psíka nájdete ležať - apatického, bez energie a nálady. Vôbec po vás neskáče ako obyčajne. Po pár hodinách je vám to podozrivé. Jediné, čo vás napadne je zobrať ho a zaviezť na veterinárnu pohotovosť.

My si toto bohužiaľ nemusíme predstavovať. Stalo sa nám to s našou berňáčkou Aishou.

Veterinár po rozbore krvi rýchlo zistil, že sa jedná o parvovirózu. Doporučuje hospitalizáciu, infúzie a antibiotiká. Nechávate teda psíka v nemocnici. Doma na internete zisťujete, že epidémia parvovirózy aktuálne zúri vo vašom kraji. Je to druhé najnebezpečnejšie ochorenie, hneď po besnote. Váš psík ochorel napriek očkovaniu. Tiež sa dočítate, že úmrtnosť bez liečby je v 91% prípadoch.

V nasledujúcich dňoch navštevujete psíka v nemocnici. Zo začiatku to nie je veselý pohľad. Ale našťastie po pár dňoch naberá silu a zdá sa, že sa to lepší. Bohužiaľ zisťujete, že niekoľko psíkov s rovnakou diagnózou medzitým uhynulo.

Po 6 dňoch hospitalizácie nakoniec spolu s lekárom konštatujeme, že psík je zdravý a môže ísť domov. 

Výborne!

Aisha vitaj späť doma! 

A takto sa jej darí teraz - pozrite jej Instagram.

 

Koľko stála liečba psíka?

Po úspešnej liečbe a v podstate záchrane psíka nasleduje záver. Lekár dáva rady na rehabilitáciu a dohodnete si termín kontroly. Do ruky tiež dostávate účet za liečbu a pobyt. Spolu približne 900 eur. Nie málo. Suma prekvapí, zaskočí. Ale čo už. Hlavne, že psík je zdravý.

V tom si uvedomujete, že váš finančný poradca vám pri príležitosti príchodu psíka do domácnosti doporučil poistenie psíka. Našťastie ste si ho dojednali. Teraz prichádza tá chvíľa. Zozbierate dokumenty a posielate ich cez web do poisťovne = hlásenie poistnej udalosti. Pár dní sa nedeje nič. Zrazu dostanete do emailu správu z poisťovne o spracovaní poistnej udalosti s tým, že vám preplatia väčšinu nákladov na liečbu. Do týždňa od hlásenia máte peniaze na účte. Šťastná bodka za celým prípadom.

 

A koľko stálo poistenie psíka? Približne 25 euro ročne.

Hlavne je to jednoduché a vôbec nie drahé.

Poistenie kryje náklady na liečbu, hospitalizáciu - či už z dôvodu choroby alebo úrazu. Ročné poistné môže byť okolo 25 euro ročne pri limite poistného plnenia max. 300 eur.

Dojednať sa dá po telefóne alebo osobne. Celé to trvá pár minút.

Poistenie psíka sa dojednáva ako súčasť poistenia domu (resp. bytu alebo domácnosti) - keďže psík je člen domácnosti :-) Príklad - poistenie bungalovu stojí okolo 84 euro ročne - poistené na sumu 110 tisíc eur (120 m2 novostavba z roku 2010), vrátane poistenia zodpovednosti.

 

Ak vás táto téma zaujala a chcete vedieť viac, napíšte mi email.

Aisha pri potoku v snehu.jpeg
Príbeh: Inner_about
bottom of page