top of page
Vyhledat

Kde poistiť psíka?

Dnes si môžete kúpiť takmer čokoľvek online na internete.

V prípade poistenia je to ešte ľahšie, lebo nie je nutné nič fyzicky posielať, riešiť dopravu, dobierku a podobne. Pozrime sa teda bližšie na to, ako nákup poistenia psíka na internete vyzerá.

Samozrejme, stále sú k dispozícii tradičné formy získania poistenia - na pobočke poisťovne, u finančného poradcu a podobne. Na tieto formy sa pozrieme tiež.


Ako prebieha nákup poistenia na internete?

Jednoducho. Prečítajte si pár krokov a zistíte, že to nie je nič komplikované.


1. vyhľadávanie

Prvým krokom je zadanie "poistenie psa" do internetového vyhľadávača. Následne sa vám zobrazí zoznam zodpovedajúcich stránok, ktoré sa tomu venujú. Rýchlo zistíte, že vyhľadávač vám ponúkol stránky, ktoré sa venujú poisteniu všeobecne. Preto je lepšie svoje zadanie špecifikovať. Napríklad, ak sa chystáte so psíkom vycestovať, asi bude lepšie zadať "cestovné poistenie psa". Prípadne vás môže zaujímať "zdravotné poistenie psa" alebo "úrazové poistenie psa".

Medzi výsledkami vyhľadávania uvidíte zmiešané odkazy na stránky internetových porovnávačov poistenia, stránky poisťovní alebo finančných poradcov. Najlepšie je preklikať si jednotlivé odkazy a zistiť, čo o poistení obsahujú.


2. výber

Väčšina odkazov ponúka všeobecné informácie o poistení, resp. vás presmeruje na výpočet ceny PZP. To asi nie je to, čo potrebujete.

Niektoré stránky obsahujú základné informácie o poistené psov. Podrobnejšie informácie však nájdete len ťažko, prípadne vôbec. Ostáva tak len napísať im odkaz cez kontaktný formulár.

Na špecializovaných stránkach (ako je tá naša) nájdete podrobné informácie. Tiež možnosť konzultovať vaše požiadavky emailom. Čo je dôležité, poistenie môžete uzatvoriť cez internet alebo po telefóne. Nezáleží pri tom, či sa jedná o cestovné poistenie na poslednú chvíľu alebo o komplexné poistenie psa a bývanie.


3. poskytnutie informácií

Správny poradca sa najskôr snaží zistiť vašu situáciu a potreby. Je to dôležité, aby ste sa vyhli nedorozumeniam v prípade poistnej udalosti. Budete musieť poskytnúť údaje o sebe, psíkovi, vašom bývaní a tiež osobné údaje. Vyberajte si preto osobu, ktorej dôverujete - nielen v tom, že vaše údaje budú v bezpečí ale hlavne že vám správne poradí.


4. predloženie ponuky

Ponuku na poistenie dostanete emailom. Malo by to byť len zhrnutie toho, čo vám poradca predtým uviedol emailom alebo v telefonáte. Ak tam nájdete niečo zásadné, čo vás prekvapí, konzultujte to s poradcom. V každom prípade, ponuku si treba prečítať.


5. prijatie ponuky a zaplatenie poistenia

Ak ste s ponukou súhlasili, príde vám z poisťovne návrh na uzavretie poistky. Znova treba všetko prekontrolovať, či súhlasia údaje a podmienky poistenia. Ak áno, tak môžete poistku uhradiť. Vaša platba je zároveň potvrdením, že ste s poistením súhlasíte. Po pritají platby poisťovňou sa poistka stáva platnou, o čom dostanete potvrdenie emailom. Hovoto.


Čo ak sa nechcem poisťovať cez internet?

V takom prípade vám internet poslúži ako dobrý zdroj informácií. Tiež si môžete vyhľadať správneho poisťováka, s ktorým si následne dohodnete stretnutie. Potom môžete v kľude prebrať všetky detaily poistenia.


Comments


bottom of page