top of page
Vyhledat

Kedy poistiť šteniatko?

Máte doma nové šteniatko a rozmýšľate, ako sa o neho najlepšie postarať? 

Ako novopečený majiteľ ste už určite preštudovali všetky internetové stránky s radami o psíkoch. Máte už vybavené očkovanie, čipovanie, vodítko. Viete všetko o rôznych druhoch krmiva a trénujete hygienické návyky. Ste prihlásený do facebookových skupín majiteľov a možno práve vypisujete prihlášku do klubu chovateľov...

Ale premýšľali ste nad zdravotným poistením svojho šteniatka? Môže sa vám to oplatiť v prípade nečakanej návštevy u veterinára. Nie je to lacná záležitost.

Poistenie šteniatka je najlepšie uzatvoriť vo veku 8 týždňov - spravidla je to vek, kedy si šteniatka berieme k sebe domov od ich matky a chovateľa. A prečo práve tento vek? Totiž predstavuje optimum vzhľadom na podmienky poisťovne. Poistná ochrana sa vzťahuje na prípadné choroby a úrazy, ktoré vzniknú po dovŕšení tretieho mesiaca veku šteňaťa. Zároveň však poistenie obsahuje 30 dňové "bezškodové" obdobie po uzavretí poistenia, počas ktorého nie je možné uplatňovať odškodnenie. Preto, keď od troch mesiacov odpočítame 30 dní, dostávame približne vek 8 týždňov.

Takže, ak chcete mať vyriešené financovanie veterinárnej starostlivosti, postrážte si kalendár! Budete mať o starosť menej. A šteniatku dáte naOplátku maximálnu starostlivosť.

Želáme vám, aby ste nečakanú návštevu u veterinára nikdy nepotrebovali :-)

A keby ste chceli ďalšie rady ohľadom nového psíka, čítajte tu - Na čo treba myslieť, ak máte (nového) psíka


Comments


bottom of page