Vyhledat

Livigno - raj nielen pre psíka

Aktualizováno: 31. srp 2019Livigno leží vysoko v Alpách a predstavuje raj hlavne pre všetkých športovcov - najmä lyžiarov, turistov, cyklistov. Tiež je to daňový raj, neplatia sa tu žiadne dane, čo turista pocíti hlavne pri tankovaní. No a z pohľadu psíka je to tiež raj - je totálne dog friendly a ponúka všetko pre aktívnu dovolenku so psíkom.


Prečo Livigno?

Najskôr vysvetlenie, prečo práve Livigno. Jednoducho preto, že pri mori sme už tento rok boli a chceli sme ísť niekam do hôr na aktívnu dovolenku. Je to síce celkom ďaleko, ale stojí to za tú cestu. Livigno ponúka všetko - turistiku všetkých stupňov obtiažnosti, cyklistiku cestnú aj horskú, aquapark, reštaurácie. Všetko v príjemnom horskom prostredí v nadmorskej výške cez 1800 metrov, pričom väčšina denných aktivít sa odohráva vo výške okolo 2500 metrov. Čo sa týka psíka, všetko je tam dog friendly - od ubytovania, cez reštaurácie, lanovky, hory, atď.


Pred cestou

Aby bola dovolenka viac v pohode, vybavili sme prevenciu. Čiže vakcináciu, GPS lokalizátor, prvú pomoc pre psíka a poistenie pre psíka. A mohli sme vyraziť.


Cesta

Cesta do Livigna z Bratislavy trvá 8 hodín jazdy, celkovo okolo 750 km. Pokiaľ to čas dovolí, príjemnejšie je rozdeliť si to na dve časti. My sme sa rozhodli pre prestávku po 3 a pol hodinách jazdy pri Salzburgu. Prespali sme v penzióne Santner v dedinke Thalgau. Odporúčame, je to rodinný penzión, pani Dagmar veľmi ochotná. Ubytovať psíka nie je problém. Neskorý check-in funguje tiež, my sme dorazili až po polnoci. Raňajky vynikajúce, vrátane domácich mäsových dobrôt z ich vlastnej mäsovýroby. Dostali sme suvenír na cestu – sušenú domácu klobásu.TIP pre PSA č. 1

Zvieracia farma Gut Aiderbichl neďaleko diaľnice. Je to zachádzka asi tak 10 minút jazdy. Oplatí sa, chovajú tam množstvo zvierat – poníky, kozy, prasiatka, ťavy, pštrosy, somáre, sliepky. Väčšina z toho voľne pobehuje po areáli. Je tam veľmi veselo. Naša Aisha nevedela, kam skôr skočiť. Samozrejme musela byť na vodítku, také tam sú pravidlá. Ale špeciálne pre psíkov tam vybudovali Hundepfad – ohradené cestičky, kde môžete psíka pustiť na voľno pobehať. SUPER.
TIP pre PSA č. 2