top of page
Vyhledat

Zdravotné poistenie pre vášho psíka. Áno či nie?

Čo ak váš pes alebo šteniatko bude mať úraz, zožerie kameň alebo naozaj ochorie? Zo skúsenosti viem, že v takom prípade sa vám šteniatko predraží o niekoľko 100 alebo 1000 eur z dôvodu liečby alebo operácie. Čo keby ste zvážili poistenie psíka? Môžete ho mať už od 25€ ročne.


Poistenie psa je navrhnuté tak, aby vás ako majiteľa psa ochránilo pred vysokými veterinárnymi účtami, ako sú napríklad hore uvedené. V závislosti od typu poistenia vás môže tiež ochrániť v prípade drobných ochorení ako sú kotercový kašeľ alebo zápal uší. Samozrejme, v prípade že máte dostatok peňazí na vyplatenie veterinára v hotovosti, možno nepotrebujete poistenie. V opačnom prípade zvážte nasledujúce informácie.Výdavky: V prvom rade ľudia väčšinou zvažujú náklady na samotné poistenie. Porovnávajú to s nákladmi na liečbu, ktoré by boli ochotní zaplatiť v prípade vážneho ochorenia psíka alebo úrazu. Tiež to závisí od individuálneho vnímania rizika – každý sme iný čo sa týka pripravenosti čeliť nečakaným problémom a výdavkom.

Každého psíka niekedy postretnú menšie komplikácie ako kašeľ, poranená labka, zápal ucha alebo oka. Tieto zväčša dokážu majitelia zafinancovať sami, pohybujú sa rádovo v desiatkach eur, ak sú bez komplikácií. Ale vážnejšie operácie alebo liečba stoja stovky až tisíce eur. Čo by ste urobili v takom prípade? Ste pripravení to zaplatiť alebo radšej dáte svojho psíka uspať? Bohužiaľ, často majitelia vo finančnej núdzi volia druhú možnosť...

V prípade, že sa nechcete dostať do tejto ťažkej dilemy ohľadom vášho milovaného psíka, tak zdravotné poistenie psíka je asi najlepšou voľbou. Zaplatíte niekoľko desiatok eur ročne v závislosti od zvoleného poistného programu a máte tak vyriešenú podstatnú časť starostí. Ak to porovnáte s tým, čo platíte sa iné položky spojené s chovom psíka, tak to naozaj nie je zlá investícia. Poistenie psíka.


Spoluúčasť a krytie: Na výber je niekoľko typov poistení s rozdielnymi limitmi plnenia a cenami. Najčastejšie poistenie uhradí 70% skutočných nákladov na liečbu, až do dohodnutého ročného limitu. V prípade hospitalizácia sa hradia prvé dva dni. Treba mať na pamäti, že preventívne a kozmetické ošetrenia nie sú kryté, tie musíte hradiť sami.

Avšak v prípade vážneho ochorenia s hospitalizáciou napr. za 1000€ sa vám poistenie oplatí. Poisťovňa vám preplatí 700€. Samotné poistenie vás stojí okolo 50€ ročne. Takže hodnota pre vás je jasná. V prípade, že sa nič nestane, stále sa poistenie oplatí – dáva vám pocit istoty, že vás pes je chránený pre každý prípad.


Poistka: Poisťovne ponúkajú rôzne rozsahy krytia. Niektoré kryjú len úrazy, iné aj ochorenia. Niektoré len liečenie, iné aj uhynutie. Sú rôzne limity plnenia od 100€ ročne do 900€ a viac. Tiež existuje niekoľko výluk – diagnózy, ktoré nie sú kryté.


Ako na to: Dôležité je poradiť sa s odborníkom. Klasickí poistní poradcovia štandardne poistenie psa neponúkajú, lebo sami tomu príliš nerozumejú. Je to pomerne špecifický typ poistenia. Na jeho profesionálne zvládnutie sa vyžaduje znalosť nielen poistenia ale aj znalosti z chovu psov. Dôležité je nechať si vysvetliť všetky detaily, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam.


Záver: Pre mnohých majiteľov psov je poistenie psa správnou voľbou. Samozrejme, závisí to od toho, aký silný je váš vzťah so psom a nakoľko ste schopný hradiť vysoké výdavky na liečbu. Je dobré nechať si poradiť od poisťováka, ktorý zároveň rozumie psom. Konečné rozhodnutie je na vás.

Commenti


bottom of page