Vyhledat

Zdravotné poistenie pre vášho psíka. Áno či nie?

Čo ak váš pes alebo šteniatko bude mať úraz, zožerie kameň alebo naozaj ochorie? Zo skúsenosti viem, že v takom prípade sa vám šteniatko predraží o niekoľko 100 alebo 1000 eur z dôvodu liečby alebo operácie. Čo keby ste zvážili poistenie psíka? Môžete ho mať už od 25€ ročne.


Poistenie psa je navrhnuté tak, aby vás ako majiteľa psa ochránilo pred vysokými veterinárnymi účtami, ako sú napríklad hore uvedené. V závislosti od typu poistenia vás môže tiež ochrániť v prípade drobných ochorení ako sú kotercový kašeľ alebo zápal uší. Samozrejme, v prípade že máte dostatok peňazí na vyplatenie veterinára v hotovosti, možno nepotrebujete poistenie. V opačnom prípade zvážte nasledujúce informácie.Výdavky: V prvom rade ľudia väčšinou zvažujú náklady na samotné poistenie. Porovnávajú to s nákladmi na liečbu, ktoré by boli ochotní zaplatiť v prípade vážneho ochorenia psíka alebo úrazu. Tiež to závisí od individuálneho vnímania rizika – každý sme iný čo sa týka pripravenosti čeliť nečakaným problémom a výdavkom.

Každého psíka niekedy postretnú menšie komplikácie ako kašeľ, poranená labka, zápal ucha alebo oka. Tieto zväčša dokážu majitelia zafinancovať sami, pohybujú sa rádovo v desiatkach eur, ak sú bez komplikácií. Ale vážnejšie operácie alebo liečba stoja stovky až tisíce eur. Čo by ste urobili v takom prípade? Ste pripravení to zaplatiť alebo radšej dáte svojho psíka uspať? Bohužiaľ, často majitelia vo finančnej núdzi volia druhú možnosť...

V prípade, že sa nechcete dostať do tejto ťažkej dilemy ohľadom vášho milovaného psíka, tak zdravotné poistenie psíka je asi najlepšou voľbou. Zaplatíte niekoľko desiatok eur ročne v závislosti od zvoleného poistného programu a máte tak vyriešenú podstatnú časť starostí. Ak to porovnáte s tým, čo platíte sa iné položky spojené s chovom psíka, tak to naozaj nie je zlá investícia. Poistenie psíka.


Spoluúčasť a krytie: Na výber je niekoľko typov poistení s rozdielnymi limitmi plnenia a cenami. Najčastejšie poistenie uhradí 70% skutočných nákladov na liečbu, až do dohodnutého ročného limitu. V prípade hospitalizácia sa hradia prvé dva dni. Treba mať na pamäti, že preventívne a kozmetické ošetrenia nie sú kryté, tie musíte hradiť sami.

Avšak v prípade vážneho ochorenia s hospitalizáciou napr. za 1000€ sa vám poistenie oplatí. Poisťovňa vám preplatí 700€. Samotné poistenie vás stojí okolo 50€ ročne. Takže hodnota pre vás je jasná. V prípade, že sa nič nestane, stále sa poistenie oplatí – dáva vám pocit istoty, že vás pes je chránený pre každý prípad.


Poistka: Poisťovne ponúkajú rôzne rozsahy krytia. Niektoré kryjú len úrazy, iné aj ochorenia. Niektoré len liečenie, iné aj uhynutie. Sú rôzne limity plnenia od 100€ ročne do 900€ a viac. Tiež existuje niekoľko výluk – diagnózy, ktoré nie sú kryté.


Ako na to: Dôležité je poradiť sa s odborníkom. Klasickí poistní poradcovia štandardne poistenie psa neponúkajú, lebo sami tomu príliš nerozumejú. Je to pomerne špecifický typ poistenia. Na jeho profesionálne zvládnutie sa vyžaduje znalosť nielen poistenia ale aj znalosti z chovu psov. Dôležité je nechať si vysvetliť všetky detaily, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam.


Záver: Pre mnohých majiteľov psov je poistenie psa správnou voľbou. Samozrejme, závisí to od toho, aký silný je váš vzťah so psom a nakoľko ste schopný hradiť vysoké výdavky na liečbu. Je dobré nechať si poradiť od poisťováka, ktorý zároveň rozumie psom. Konečné rozhodnutie je na vás.

naPohodu FB cover 4.png

naOplátku, Monika Jurčíková

Hlavná 935/35

Lozorno 900 55

IČO 51948532

©2019 naPohodu

Na obsah tohto webu sa vzťahujú autorské práva. Použitie obsahu bez písomného súhlasu je zakázané.

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
Volajte +421 918 834 137